Контрольор рампа

Код на избраната обява
BOJRAMP22

"Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт” АД –летище Бургас обявява прием на документи за временна позиция - Сезон 2022 за длъжност „Контрольор рампа“

Търсите си динамична работа в мултинационална среда? Искате да работите в екип от професионалисти? Станете част от екипа на летище Бургас!

Какво предлагаме ние?

  • Атрактивно и по-високо заплащане спрямо предходни сезони, съобразно стандартите на индустрията;
  • Трудов договор и пълно осигуряване, съгласно действащото българско законодателство;
  • Безплатни професионални обучения и допълнително възнаграждение за времето на провеждането им;
  • Допълнително възнаграждение за храна;
  • Застраховка трудова злополука;
  • Безплатно униформено облекло;
  • Ползване на безплатен служебен транспорт;
  • Ползване на безплатен паркинг на летище Бургас.

Основни задължения

  • Контролира спазването на всички нормативни документи отнасящи се до безопасността и извършва проверки при наземното обслужване на въздухоплавателни средства;
  • Извършва проверки за правото на достъп на обслужващия персонал до зоните с ограничен достъп;
  • Контролира спазването на правилата за движение на моторни превозни средства и самолетообслужваща техника по перона;
  • Извършва инспекционни проверки за състоянието и чистотата на перона;
  • Води въздухоплавателното средство по перона, със самолетоводещ автомобил“ FOLLOW ME”, като поддържа постоянна връзка по радиостанция с Авиодиспечер и Кула;
  • Паркира ВС на обявената МС с използване водещи сигнали при движение на ВС
  • по земна повърхност;
  • Прогонва птици и диви животни от района на летателното поле/ ЛП/;
  • Документира възникването на инциденти с или без участието на въздухоплавателно средство;
  • Контролира спазването на инструкциите по безопасност при строителни или ремонтни дейности на летище Бургас;
  • Извършва обходи и дежурства за наблюдение наличието на птици и диви животни в района на летището и тяхното прогонване;
  • Участва в аварийно-спасителни дейности;

Основни  изисквания

  • Средно образование; Висше образование е предимство;
  • Свидетелство за управление на МПС, категория В;
  • Владеене на английски език;
  • Опит на летище Бургас или друго летище е предимство.
Кандидатствай