Контрольор диви животни и птици

Код на избраната обява
BOJBIRD22

"Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт” АД – летище Бургас обявява прием на документи за временна позиция - Сезон 2022 за длъжност „Контрольор диви животни и птици“ към отдел „Летищен Координационен Център“

Търсите си динамична работа в мултинационална среда? Искате да работите в екип от професионалисти? Станете част от екипа на летище Бургас!

Какво предлагаме ние?

  • Атрактивно и по-високо заплащане спрямо предходни сезони, съобразно стандартите на индустрията;
  • Трудов договор и пълно осигуряване, съгласно действащото българско законодателство;
  • Безплатни професионални обучения и допълнително възнаграждение за времето на провеждането им;
  • Допълнително възнаграждение за храна;
  • Застраховка трудова злополука;
  • Безплатно униформено облекло;
  • Ползване на безплатен служебен транспорт;
  • Ползване на безплатен паркинг на летище Бургас.

Основни задължения

  • Контрол на дивите животни и птиците в летателното поле и в района на летището:
  • Следи за наличие на птици и диви животни в летателно поле/ЛП/, подходите за кацане и района около летището ,обхожда маршрутите за наблюдение;
  • Изпълнява дадените му от дежурния Р-л смяна ЛКЦ указания за прогонване на птици и диви животни от ЛП;
  • Дежури на пост или обхожда ЛП по маршрут указан от дежурния Р-л смяна ЛКЦ;
  • При по-продължително прекъсване на полетите и сутрин преди началото им контролира ЛП чрез преминаване с автомобил по маршрут указан от дежурния Р-л смяна ЛКЦ;
  • Подава информация за наличие на птици и диви животни в ЛП, подходите за кацане и района около летището на РП на работно място Кула и Р-л смяна ЛКЦ;
  • Следи за изправността и правилната работа на стационарните средства за прогонване на птици от ЛП: Wind Powered Constantly Revolving Scarecrows, Flashing Hawkeye with Mirrors и газови оръдия PURIVOX;
  • При дежурство за наблюдение и при разгонване на птици и диви животни от ЛП използва високопроходим автомобил, газов револвер с ракети, лазерен прожектор, газови оръдия PURIVOX,бинокъл, както и мобилната система B.I.R.D. Tab;
  • При извършване на патрул по време на дежурство извършва запис в мобилната система B.I.R.D. Tab, като нанася в нея данни за часа и местата където е направен патрула или дежурството, броя, местоположението и вида на забелязаните птици, предприетите действия за прогонването им и резултата от тези действия;
  • Участва в изготвянето на месечната статистика за регистрираните в летателното поле и района на летището птици.

Основни  изисквания

  • Образование: Средно (висше е предимство);
  • Опитът на летище Бургас или друго летище е предимство (опит в отдел ЛКЦ е предимство);
  • Ползването на английски език е предимство;
  • Да притежава свидетелство за управление на МПС категория В повече от три години;
  • Притежаване на валидно разрешително за боравене с огнестрелно оръжие е задължително;
  • Да умее да борави с необходимото за изпълнение на задълженията оборудване.

Личностни качества

  • Да е физически и психически здрав и уравновесен;
  • Да притежава необходимата издържливост, наблюдателност и бързина на действие;
  • Да притежава необходимата оперативност, прецизност и отговорност;
  • Да е лоялен към дружеството;
  • Да притежава умения за работа в екип.
Кандидатствай